Záhony z okrasných dřevin
Výhodou záhonů okrasných dřevin je jejich "celoroční využití". Na rozdíl například od trvalkových záhonů, které od podzimu většinou ztrácejí své kouzlo, nám okrasné dřeviny mají co nabídnout i v zimě.
Javor mléčný
Hlavním těžištěm daného záhonu je Javor mléčný ´Royal red´. Listy této odrůdy jsou sytě vínové, až hnědočerné, lesklé a na podzim se mění na jantarovou až ohnivě oranžovou.
S houpačkou
Javor dlaňovitolistý ”Bloodgod” je barevně sladěný s houpačkou a altánkem.
Plačící bříza
Bříza převislá Youngi je stromek s převislou korunou a hábitem jako smuteční vrba. Vhodné použití je jako solitér, výborně se hodí do malých zahrad a předzahrádek.
Výsadba ve středu
V centrální zóně trávníku jsou osázeny dva dominantní stromy. Paulownia pochází z Číny, kde tento strom patří mezi nejcennější již více než 2000 let.
Pestrobarevné iglú
Přísavník se díky výborným krycím schopnostem a atraktivnímu zbarvení využívá k pokrytí altánů, pergol, stěn budov nebo plotu.
.
I takhle
Na tomto kúsku vyniká farba tavoľníka.
Chodník
Uplatnění takové kombinace výsadby u chodníku lze provést i zahradě.
Čistec ´Hummelo´
Stachys patří mezi trvalky okrasnými listy, ale kultivar ”Hummelo” Vás právě přesvědčí o atraktivních květech, které jsou bez vůně, ale přesto lákají medonosný hmyz.
Jehličnany
Skupinka jehličnanů osázená v trojúhelníku.
Araukárie andská - opičí strom
Araucaria araucana je exotický jehličnan. Navíc je natolik zvláštní a jedinečný, že upoutá opravdu každého. Větve má vodorovně rostoucí, v každé řadě vyrůstající přesně po pěti. Svým vzhledem je tento stálozelený jehličnan předurčen na zvláštní místo, vynikne jako solitér.
Vysazený půloblouk
V půloblouku vadně rostou jehličnany a keře.
Plot z jehlanů
Zelené oplocení lze vytořit i pomocí smrků jehlanovitého tvaru.
Jidášovec
Jidášovec kanadský roste ve formě keře nebo stromu nižšího vzrůstu. Na jaře zaujme krásnými květinami a během roku nevšedními listy ve tvaru srdce. Pochází ze Severní Ameriky.
Zátiší s lavičkou
Oddech a relax lze užívat i na takovém místě.
Barva vína na podzim
Jednou z nejkrásnějších dřevin pro podzimní efekt je bezpochyby brslen křídlatý. V létě si ho ani nevšimnete, protože jeho listy mají zelenou barvu, na podzim se ale zbarví do nepřehlédnutelného odstínu vínové.
Jemný květinový závoj
Krásná popínavá vistárie se může pěstovat i formou stromu s korunkou.
Solitér
Výsadba a celkový habitus cedru závisí na způsobu pěstování. Sázíme na slunné místo, nebo mírný polostín.
Barevný živý plot
Velice atraktivní živý plot lze vytvořit z buku lesního a ten může mít různé zabarvení. Je velmi nenáročný na půdu, stanoviště, mráz a také velmi odolný vůči chorobám. Jeho listy v zimě zůstávají na stromě a opadávají až při rašení nových listů na jaře, proto nám živou stěnu tvoří po celý rok.
Dřeviny v květináčích
Velké květináče terasu zútulní a opticky zaplní. Pokud byste chtěli do jednoho květináče vysazovat několik rostlin, kombinujte je tak, aby se k sobě hodily. Když navíc k velkým květináčům přidáte i ty malé, budete se mít pořád na co dívat.
Zelená a bíla
I při dvou barvách v prostoru může vyniknout textura jednotlivých prvků v zahradě.
Barevná paleta
Pestrá paleta barev stromů lze podtrhnout i purpurovou barvou.
Podzimní zázrak
Není nic povzbuzujícího než záplava barev ve vaší zahradě během sychravého podzimu.
Předzahrádka
Záhon vhodný do malých předzahrádek.
Zakrslý lesík
Hlavním prvkem záhonu jsou zakrslé borovice. Záhon je vhodný do malých zahrad.